Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie XIX Szkolnych Dni Regionalnych


W dniach od 13 XII – 16 XII 2021 r. w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się już po raz XIX Szkolne Dni Regionalne.

W ramach obchodów w tej edycji zorganizowano wystawę prac p. Małgorzaty Kawy, na której mogliśmy zobaczyć prace z papieru, kartki, pudełka, zaproszenia na różne okazje, torebki, chusty, serwetki, koszyczki, bombki i inne wyroby szydełkowe. W poniedziałek 13 grudnia 2021 r. odbyło się także spotkanie z artystką, na którym opowiedziała o tym jak powstają jej prace, co jest inspiracją do ich wykonania oraz odpowiadała na pytania uczniów.

W czytelni można było również podziwiać prace p. Agaty Obary-Giery – misie wykonane na szydełku, buciki oraz kwiaty z bibuły. Oprócz tego zaprezentowano prace uczniów wykonane w ramach konkursu na kartki i bombki świąteczne.

We wtorek 14 grudnia 2021 r. odbył się wykład dr Andrzeja Skowrona pt. „Rok obrzędowo-liturgiczny w Polsce”, w którym uczestniczyli uczniowie kl. III TLP, III B i I TŻH, a także p. Dyrektor Robert Pantera.

W środę 15 grudnia p. Włodzimierz Piasecki wygłosił wykład  na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV TH oraz III TIP.

Ponadto w czwartek 16 grudnia 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyła się degustacja potraw regionalnych, podczas której mogliśmy spróbować m.in. przetworów, wiejskiego chleba, smalcu, wędlin, tradycyjnych placków wypiekanych na blasze tzw. proziaków i innych słodkich wypieków.

A za rok jubileuszowa edycja – XX Szkolne Dni Regionalne. Już teraz serdecznie zapraszamy!


Laureaci konkursów przeprowadzonych
w czasie XIX Szkolnych Dni Regionalnych


Prace oceniała komisja w składzie:
mgr Małgorzata Zielińska,
mgr Agata Hajdas,
mgr Dominika Kłusek,
mgr Elżbieta Sytoń


Konkurs na bombki świąteczne

I miejsce: Paweł Sołtys kl. III TLE oraz Patryk Lustofin kl. III TLP

II miejsce: Eryk Kędzior kl. III TLP oraz Andrzej Chmielowski kl. III B

III miejsce: Dawid Fijał kl. III TIP oraz Patrycja Rokita kl. III TI


Wyróżnienie:

Oskar Brzychczy II B

Kacper Augustyński III TIP

Bartosz Michalczyk III TIP

Dawid Chrabąszcz III LO

Ewelina Chmielowska I TŻH

Angelika Gleń I TŻH

Mikołaj Baca III TLP

Kamil Rokita I TI

Magdalena Świerczek III TLP

Sebastian Wawrzonek III TIP

Monika Moździerz III F

Mariusz Łucek II TI

Karolina Wójcik III TLP


Konkurs na kartki świąteczne

I miejsce: Gabriela Pikul I TI

II miejsce: Paulina Wałaszek II TŻ

III miejsce: Oskar Brzychczy II B oraz Wiktoria Janik III TLP


Wyróżnienie:

Karolina Moździerz III TŻP

Karolina Wójcik III TLP

Weronika Kowalczyk III TLP

Paulina Stachura III TLP

Gabriela Machaj III TLP

Wioletta Kania II B

Klaudia Trela III TLP


Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy XIX Szkolnych Dni Regionalnych:
mgr Małgorzata Zielińska
mgr Agata Hajdas

Współorganizatorzy:
mgr Dominika Kłusek
mgr Elżbieta Sytoń

Dziękujemy również za pomoc w zorganizowaniu XIX Szkolnych Dni Regionalnych: panu mgr Włodzimierzowi Piaseckiemu, panu dr Andrzejowi Skowronowi, pani mgr Marii Skowron, Spółdzielni Uczniowskiej wraz z opiekunem panią mgr inż. Krystyną Wątrobą, pani mgr Jolancie Stelmach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej ogłasza konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkoły. Tematem ocenianych fotografii jest czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana” na czytaniu. Na zdjęciu należy uchwycić osoby czytające książki w różnych miejscach i sytuacjach (siebie, rodzeństwo, rodziców lub znajomych). Fotografie należy przesłać w wersji elektronicznej (w plikach jpg lub png) na adres: biblioteka.zsdt@gmail.com.   W e-mailu należy wpisać swoje imię i nazwisko, klasę oraz tytuł pracy.  Dodatkowo należy dołączyć oświadczenia dot. wykorzystania i przetwarzania wizerunku - Załącznik nr 1 do Regulaminu. Termin nadsyłania prac: do  27 października 2023 roku. Zdjęcia konkursowe zostaną udostępnione na profilu Facebook ZS Baczyński Dąbrowa Tarnowska, gdzie będzie można głosować poprzez polubienie. Spośród fotografii z największą liczb

Polecamy nowości książkowe zakupione w ramach NPRCz 2.0!

  Biblioteka Szkolna zakupiła książki w ramach dotacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3. Dzięki uzyskanym środkom finansowym nasze zbiory powiększyły się o 426 pozycji. Zakupiliśmy nowości wydawnicze z zakresu psychologii, rozwoju osobistego, literaturę młodzieżową, literaturę obyczajową, kryminały, fantastykę, książki historyczne oraz uzupełniliśmy lektury szkolne. Poniżej znajduje się pełna lista zakupionych książek. Zachęcamy nauczycieli, rodziców i uczniów do wypożyczania naszych nowych zbiorów! Psychologiczne, motywacja, rozwój osobisty Bątkiewicz-Brożek Joanna "Moja misja trwa. Jezu, Ty się tym zajmij! Część 2 Carnegie Dale "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Clear James "Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty" DeMarco MJ "Unscripted: Życie, wolność, przedsiębiorczość" Goggins David "Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu" G

Czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

  Dnia 29 września 2023 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką tego wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży, Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r.  Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. Z tej okazji w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, w nawiązaniu do Narodowego Czytania, zorganizowano spotkanie, podczas którego czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.  Powieść powstała 23 lata po powstaniu styczniowym, ale jej przesłanie jest aktualne do dzisiaj. Autorka podkreśla, że każdy naród ma prawo do wolności, suwerenności i tożsamości.  Do głośnego czytania tego dzieła zostali zaangażowani przedstawiciele Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Nauczycieli w stanie spoczynku i uczniów, reprezentujących społeczność n